Turkey (TurkMSIC) - Kayseri - Erciyes LC
LC GENERAL INFORMATION
1500000
2000
Allergy & Clinical Immunology, Anaesthesia, Emergency Medicine, Dermatology, Geriatrics, Gynaecology/Obstetrics, Immunology, Infectious Diseases, Intensive and Critical Care, Internal Medicine-Cardiology, Internal Medicine-Endocrinology, Internal Medicine-Gastroenterology, Internal Medicine-General, Internal Medicine-Hematology, Internal Medicine-Nephrology, Internal Medicine-Invasive Cardiolog, Internal Medicine-Noninvasive Cardiology, Internal Medicine-Pulmonary, Internal Medicine-Rheumatology, Microbiology, Neurology, Nuclear Medicine, Paediatrics, Parasitology, Physical Medicine and Rehabilitation, Radiology, Radiotherapy, Respiratory Medicine, Surgery-Cardiothoracic Surgery, Surgery-Cardiovascular Surgery, Surgery-Gastrointestinal Surgery, Surgery-General, Surgery-Neurosurgery, Surgery-Orthopedics, Surgery-Plastic Surgery, Surgery-Thoracic Surgery, Surgery-Transplantation Surgery, Surgery-Vascular Sugery, Traumatology, Urology
August
5 SCOPE STUDENTS
2 SCORE STUDENTS
Hospital
Student Hostel
Yok
http://tip.erciyes.edu.tr/
LEOs
Hanife Sarikan
OVERVIEW

Kayseri büyük bir nüfusa sahiptir ve inanılmaz bir tarihi geçmişe sahip hem kültür hem de sanayi merkezidir. Şehir merkezinde halen mevcut olan, Türkiye'nin üçüncü büyük tarihi bir kapalı çarşısı da bulunmaktadır. Kayseri hala el dokuması ipek ve yün halılarıyla ünlüdür. Kaniş ve Karum ören yeri, Asur ve Hitit merkezleri Kayseri'nin 22 km doğusundadır.

Üniversiteye adını veren Erciyes Dağı 3.916 m yüksekliğinde olup tüm yıl boyunca oldukça göz alıcıdır. Sadece büyüleyici manzarasıyla değil, kış sporları için sunduğu imkanlarla da bu bölgenin en göze çarpan özelliği Erciyes Dağı'dır. Kış aylarında en popüler kayak merkezlerinden biridir.

En sıcak günler temmuz ve ağustos aylarıdır ve bazen sıcaklık aralığı 38 ºC'ye kadar çıkabilir. Bu aylar arasında genel hava 23ºC civarındadır. En soğuk günler aralık, ocak, şubattır ve bazen -25ºC'ye kadar düşebilir.

UNIVERSITY AND HOSPITALS

Gevher Nesibe hatun tıp merkezi 800 yıl önce Selçuklular tarafından yaptırılmıştır. Kurumun, dünyada  ruhsal bozukluğu olan hastaları tedavi eden ilk hastane olduğu bildirildi . Kompleks bir bütün olarak Anadolu'da ayakta kalan en eski Selçuklu medrese ve hastanesini temsil etmektedir. Bu komplekslerde deliler işkenceye uğratılmak yerine müzikle tehdit ediliyordu. Kayseri Erciyes Üniversitesi'ndeki üniversite hastanesine de Gevher Nesibe anısına isim verildi. 1978 yılında Gevher Nesibe Hastanesi 930 yatak kapasitesi ile halka hizmet vermeye başlamıştır.Semiha-Asım Kibar Organ Nakil ve Diyaliz Hastanesi toplam 140 yataklıdır, bu yatakların 30'u diyaliz için kullanılmaktadır. Bu birim nefroloji, diyaliz ve organ nakli hizmetleri verebilmektedir.

Mehmet Kemal Dedeman Oncology Hospital is equipped with 120 beds, a hematology clinic, a medical oncology clinic, a  radiation oncology clinic along with a bone marrow transplant unit.  Our Yilmaz and Mehmet Oztaskin Heart Hospital has a 160 bed capacity along with a Department of Cardiology and Heart Surgery.Also Mustafa Eraslan and Fevzi Mercan Children’s Hospital and Gulser-Dr.Mustafa Gundogdu Central Lab-block are in medical center.Hakan Cetinsaya Experimental and Clinical Research Center (DEKAM) is a very important research center in our country.  This center has participated in research studies abroad and as a result of its successfulness it was connected to the Faculty of Medicine in 1999.  The Minister of Health has given permission for this center to participate in clinical drug research.  Our research center is the first and only center in our country that participates in this kind of research.

 

RESEARCH PROJECTS AND LABS
Öğrenciler bu laboratuvarlarda araştırma yapabilirler. Erciyes'in Biyokimya Laboratuvarı, Fizyoloji Laboratuvarı, Anatomi Laboratuvarı, Tıbbi Genetik Laboratuvarı, Mikrobiyoloji Laboratuvarı, Parazitoloji Laboratuvarı, Histoloji Laboratuvarı bulunmaktadır. Ve GENKOK Genom ve Kök Hücre Merkezimiz var.
BOARDING

Hafta içi hastanelerin yemekhanelerinde size bir öğün yemek vereceğiz. Menü diyetisyenler tarafından hazırlanır ve tüm yıl boyunca servis edilir. Yemekler besleyici, sıcak ve lezzetlidir.
Ayrıca öğrencilere düzenli olarak çay, kahve, alkolsüz içecekler ve makul bir ücret karşılığında çeşitli yemeklerin sunulduğu çeşitli kantinler (fakültelerde), restoranlar, kafeler ve pastaneler bulunmaktadır.

LODGING

Yurtlar kampüse yakın ve güvenlidir. Konumlar harika ve ulaşıma yakın. Odalar maks. 3 kişi. WiFi, TV, sıcak su, temizlik hizmeti var. . .

TRANSPORTATION

Kayseri bölge için önemli bir ulaşım bağlantı noktasıdır. Kayseri'ye uçak veya otobüs ile ulaşabilirsiniz. Şehre Erkilet Uluslararası Havalimanı hizmet vermektedir ve havalimanı için Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği sembolü ASR'dir. Havalimanı şehir merkezine yaklaşık 5 kilometre (3 mil) uzaklıktadır. Türkiye'nin birinci sınıf hava ulaşımı merkezi olan İstanbul Havalimanı'na günde birkaç uçuş yapılmaktadır. Kayseri Erkilet Havalimanı yepyeni ve modern bir terminale sahiptir. Yaz aylarında Avrupa ülkelerinden havalimanımıza bazı direkt uçuşlar vardır.Kayseri'nin Ankara ve İstanbul'a ve diğer şehirlere çok sık ve uygun otobüs seferleri ile yoğun bir otogarı vardır. Türkiye'de. Yolculuk Ankara'dan yaklaşık 5 saat (316km), İstanbul'dan 11 saat (770km) sürer. Kayseri'deki toplu taşıma sistemi oldukça moderndir. 

SOCIAL PROGRAM

-Lasertag / Paintball / Bowling
-Alışveriş merkezleri
-Cafes
-Şehir Turlar
-Museum turları
- İnanılmaz Türk Kahvaltı  
- M Angal parti
- Mazakaland

- merkezleri Alışveriş
ihtiyacınız olan her şeyi bulabilirsiniz veya satın almak istedikleri merkezleri bir sürü vardır. Forum, KayseriPark, İpek Saray, Kasseria, Büyük süpermarketler(5M Migros vb.), Byz Garage…Bu alışveriş merkezlerinde ayrıca sinemalar, kafeler, restoranlar, bowling ve buz pateni sahaları vb.

MUST SEE
GEVHER NESİBE
Anadolu'nun en eski tıp hastanesidir

SULTAN SAZLIĞI
Doğanın büyük bir parçası; Ayrıca burada birçok kuş türünü gözlemleyebilirsiniz. (şehir merkezine 70 kilometre)

KAPADOKYA'da
gün batımını izlemek ve Peribacaları'nda dolaşmak sizi bir peri masalı yapar. volkanik lav gücünün izlerini burada görebilirsiniz.(şehir merkezine 60 kilometre uzaklıkta)
 
MAZAKALAND
eğlence merkezi, bilim merkezi, hayvanat bahçesi, buz pateni ve su kayağı var. Gerçekten keyifli.

ERCİYES DAĞI
Üniversitemiz adını bu dağdan almaktadır. Gerçekten önemli bir kayak merkezi var ama yaylayı da ziyaret edebilirsiniz(dağlardaki yayla gibi) ağustosta tatlı su soluyabilirsiniz TALAS'IN

TARİHİ YERLERİ MÜZE 

VE MEDRESELER

KAYSERİ

KAPALI ÇARŞI KAPUZBAŞI ŞELALELERİ
OTHER IMPORTANT INFORMATION

Lütfen beyaz önlük & stetoskop & el kitaplarınızı yanınızda getirmeyi unutmayınız ve sertifika almak için %80 devam zorunluluğu olduğunu unutmayınız.